You are currently viewing Szukasz inspiracji na nowy biznes? A może wyjątkowego prezentu?  Jadalne Bukiety – domowy miniogród.

Szukasz inspiracji na nowy biznes? A może wyjątkowego prezentu? Jadalne Bukiety – domowy miniogród.

Od kilku lat „chodzi mi po głowie” pomysł obdarowywania się jadalnymi bukietami. Pięknie wyglądające bukiety jadalnych warzyw, ziół i kwiatów. Do postawienia na parapecie, na balkonie, na tarasie, zachwycania się nimi na co dzień i podjadania kolorowych liści, listków i kwiatów. To najzdrowsze prezenty ever. Bukiety zachwycające kolorami, fakturami, zapachami i smakami.

Jadalne bukiety są wyjątkowymi prezentami dla siebie, swojej rodziny, najbliższych lub znajomych. Świadczące o naszej miłości,  trosce o zdrowie,  naszej pomysłowości, poczuciu humoru i wpisuje się w najnowsze trendy. Jest też świetną  lekcją przyrody i zdrowego odżywiania dla  dzieci w różnym wieku. Uczy zdrowych nawyków żywieniowych. Poza tym –  to wyjątkowa i oryginalna dekoracja domu.

Jadalne bukiety łatwo zrobić samodzielnie – wystarczy wizyta w sklepie ogrodniczym. Jeśli nie masz czasu to być może będzie można zamówić go w jakiejś kwiaciarni lub przez internet.

Jestem przekonana, że może to być świetny pomysł dla kwiaciarni, który wyróżni je na rynku i przyniesie  dodatkowe przychody. Jest to też oryginalny pomysł dla gospodarstw ogrodniczych, osób uprawiających własne warzywa i zioła oraz dla osób poszukujących pomysłu na biznes.

W ciekawych doniczkach sadzimy obok siebie jadalne warzywa i kwiaty oraz zioła. Nieograniczona liczba kompozycji roślin, ich liczby i zestawień.  

Do kompozycji jadalnych bukietów możemy wybrać z warzyw np.: pietruszkę (bo natka), przepiękne w kolorze i fakturze liście buraka – boćwina, mangold, kapusta rzymska, burak szpinakowym, dymkę, niskie odmiany papryki, niskie odmiany pomidorów, seler, por, cukinię (ma jadalne kwiaty) . Bardzo ciekawie wygląda też brukselka i jarmuż.

Do tego zioła – wszystkie możliwe są do dyspozycji, można dobierać kolorem i kształtem liści lub smakiem. Do dyspozycji mamy różne odmiany bazylii, mięty, tymianku, oregano, szałwii, lubczyk, cząber, kolendra, rozmaryn, estragon, majeranek, rukola i  różne sałaty.

Do jadalnych kwiatów typu bratki, fiołki, można dodać też truskawki lub poziomki.

Właśnie zaczyna się sezon na nową zieleninę. Bardzo jestem ciekawa czy stworzysz własny jadalny bukiet. Jeśli tak -koniecznie przyślij zdjęcie!

Jeśli jesteś zainteresowana szczegółami tego pomysłu na biznes – napisz do mnie proszę na kontakt@kobiecebiznesy.pl

Dodaj komentarz