You are currently viewing MODA NA JADALNE BUKIETY!

MODA NA JADALNE BUKIETY!

W tym wpisie znajdziesz następujące informacje:

 • Dowiesz się co to są Jadalne Bukiety.
 • Dlaczego warto je mieć – 8 super ważnych powodów.
 • Jakie rośliny do Jadalnych Bukietów.
 • Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie.
 • Jak samodzielnie stworzyć Jadalny Bukiet.

Co to są Jadalne Bukiety?

Jak już wiecie – Jadalne Bukiety to bukiety z zielonych roślin – warzyw, ziół i jadalnych kwiatów. To de facto ogródki warzywno-ziołowo-kwiatowe w naszych domach lub balkonach.

Mają same zalety:  łatwo, lekko i przyjemnie uczą zdrowych nawyków żywieniowych, dostarczają mnóstwo zdrowia, stały kontakt z przyrodą, uczą dzieci przyrody i zainteresowania jadalnymi roślinami. Acha, są też wyjątkowych, oryginalnym i zdrowych prezentem ever!

Są sezonowe, bardzo proste w wykonaniu. Ich tworzenie to dobra zabawa i dużo radości, ale też inspirującej nauki. Można tworzyć nieograniczona liczba kompozycji roślin, ich ilości i zestawień. 

Dlaczego warto mieć/zrobić Jadalne Bukiety?

 1. Pozwalają zdrowo się odżywiać – bo wprowadzasz do swojego menu źródło zdrowia w postaci zdrowych listków i płatków kwiatów: do kanapek, sałatek, potraw – do zjedzenia solo i w towarzystwie.
 2. Uczą zdrowych nawyków żywieniowych dzięki temu, że mając Jadalny Bukiet „pod ręką” każdego dnia podszczypujesz listki w tzw. międzyczasie, podsuwasz listki dzieciom i najbliższym. Codziennie!
 3. Powodują, że coraz więcej dowiadujesz się o roślinach – nie tylko jak wyglądają i jak smakują, ale też jak wyglądają na różnych etapach rozwoju. Zaczynasz poszukiwać innych odmian i nowych roślin. To wciąga😊
 4. Pozwalają zaangażować dzieci w tę działalność  😊 bawiąc się uczysz dzieci wiedzy o roślinach, jak się nazywają, jak wyglądają i jak smakują. Wspólne zajęcia i odpowiedzialność. Razem je sadzicie a potem pielęgnujecie. No i własnoręcznie posadzone roślinki nieziemsko smakują! Przekonasz dzieci do jedzenia warzyw i ziół😊
 5. To piękna, żywa i oryginalna ozdoba Twojego domu, balkonu lub tarasu.
 6. To stały kontakt z przyrodą (co jest niezmiernie potrzebne szczególnie jeśli mieszkasz w dużym mieście). Możesz codziennie możesz zachwycać się kolorami, fakturami i zapachami Twojego Bukietu
 7. Dodaje urody i aromatu przygotowywanym w domu potrawom.
 8. To świetny pomysł na oryginalny i wyjątkowy prezent. To najzdrowszy prezent ever! To prezent dla nas samych, dla najbliższych lub znajomych. Świadczące o naszej miłości,  trosce o zdrowie,  naszej pomysłowości i poczuciu humoru.  Do postawienia na parapecie, na balkonie, na tarasie.

Jakie rośliny do Jadalnych Bukietów?

Jadalne Bukiety komponujemy z warzywa, zioła, jadalnych kwiatów, truskawek i poziomek. Najlepiej czują się na świeżym powietrzu, w ciepłym i zacisznym miejscu. Może to być balkon, taras, loggia, schody wejściowe, stabilne poręcze, podwórko, ogródek lub inny kawałek wolnej przestrzeni na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz takiej możliwość to nie szkodzi – Jadalne Bukiety też dadzą sobie radę w warunkach domowych 🙂

Kiedy jest najlepszy czas na zasadzenie?

Najlepszy czas właśnie się zaczyna. W gospodarstwach ogrodniczych, centrach kwiatowych, na bazarach właśnie trwa sprzedaż rozsad warzyw i ziół, truskawek, poziomek, bratków, stokrotek itp. To jeszcze czas dużego wyboru tych roślin, ale nie potrwa już długo. A więc do dzieła!

Jak samodzielnie stworzyć Jadalny Bukiet?

To bardzo proste i fascynujące zajęcie. Musisz mieć tylko rośliny, ziemię, drenaż i pojemniki. Zasadzić i cieszyć się ich widokiem.

Dla osób początkujących przygotowałam kurs samodzielnego tworzenia takich Jadalnych Bukietów. Jest w nim dużo wiedzy i inspiracji. M.in. jak sadzić, pielęgnować, komponować i dlaczego warto robić to z dziećmi. Tutaj możesz go kupić. Serdecznie zapraszam 🙂

Dodaj komentarz