You are currently viewing CZY MASZ DAR IDEOFORII?

CZY MASZ DAR IDEOFORII?

Doświadczasz ciągłego przepływu pomysłów, idei, rozwiązań. Ciągnie cię do rzeczy nowych i oryginalnych. Trudno Ci się skupić na jednym pomyśle i jego realizacji. Jesteś niecierpliwa i oczekujesz natychmiastowego efektu. Nie zajmujesz się tym co wybierzesz wystarczająco długo aby odnieść sukces. To powoduje, że jesteś zła na siebie za swój brak konsekwencji, systematyczności i skuteczności – to najprawdopodobniej masz DAR IDEOFORII !!!GRATULACJE!!!

Ideoforia – to szybki przepływ pomysłów, łatwość kreowania myśli, pomysłów, rozwiązań problemów. Jest ważnym aspektem kreatywności i jest często związana z kojarzeniem słów, wyobraźnią, umiejętnością opowiadania i tworzenia analogii. Pomysłowe osoby dostrzegają między rzeczami powiązania, których inni ludzie nie widzą. Zajmują się całościowym obrazem, są czynnikami zmian, lubią generalizować i mogą mieć problemy ze specjalizacją.

Ideoforia ma dwa oblicza – może być darem albo przekleństwem. Aby cieszyć się z tego talentu musisz zrozumieć dwie kwestie:

  1. Ideoforia to DAR i unikatowy talent!

Uświadom to sobie, zaakceptuj i bądź wdzięczna za ten wyjątkowy DAR. Pomysły są jednym z Twoich najwartościowszych zasobów.  Szkoda byłoby marnować taki talent i potencjał. Postaraj się aby Twoje unikalne pomysły przynosiły korzyści Tobie i otoczeniu. Ciesz się nim i naucz zarządzać i  kontrolować, w przeciwnym razie będziesz na siebie zła, sfrustrowana, pełna pretensji. Będzie spadać Ci poczucie wartości i samoakceptacja.

2. Mądre zarządzanie to klucz!

Ideoforia jest prawdziwym darem tylko pod warunkiem, że mądrze nią zarządzasz. Szanuj swój talent i poznaj go lepiej aby móc w pełni go wykorzystać. Przyjmuj z wdzięcznością swój strumień pomysłów i zrozum dlaczego często Cię ogranicza i nie przynosi odpowiednich efektów. Wyzwaniem dla ludzi obdarzonych ideoforią jest zapanowanie nad tak dużą ilością pomysłów, wybieranie tego, na czym chcą się skupić i kończenie tego bez zmieniania zdania czy przechodzenia do następnego projektu. Koncentracja i wykonanie są kluczowymi umiejętnościami które pomysłowe osoby muszą się nauczyć.

WSKAZÓWKI – Co robić aby cieszyć się Ideoforią:

  1. Uporządkuj swoje otoczenie – wszystko co Cię rozprasza i zabiera Twój czas. Czas to nasz nieodnawialny zasób!
  2. Uporządkuj swoje pomysły i znajdź swój indywidualny sposób na ich rejestrację, porządkowanie i archiwizację.
  3. Opracuj swój najlepszy sposób podejmowanie decyzji co do wyboru realizowanego pomysłu/pomysłów. Pamiętaj, że skutecznie możesz realizować równolegle max. dwa pomysły biznesowe.
  4. Zapisz swoje cele – to bardzo ważne! Myśl i planuj kwartałami.
  5. Rozpisz swoje cele na poszczególne miesiące, tygodnie i dni.
  6. Wypracuj własne metody utrzymania codziennej systematyczności i koncentracji

Dodaj komentarz